7 Kasım 2015 Cumartesi

uzun zaman ardı

Merhaba sayın minikler :)

Nasılsınız? Umarım keyiftesiniz?

Yine uzunca zaman sonra yazasım geldi. Esasında bir süredir bir şeyler yazasım var ama fırsat olmadı. Zaman o kadar hızlı akıyor ki şu sıralar, gerçekten tutamıyorum zamanı. Fi tarihinde, üniversitenin ilk anlarında bir hocamız zamanın nasıl geçtiği ile ilgili bir grafik çizmişti. x eksenine yaş, y eksenine de zamanın geçme hızını koymuştu. İlk yaşlarda yavaş, 30'dan sonra ise polinomik olarak artan bir grafikti bu. Eğlenceli bir anda, gülerek, şakalaşarak çizdiğimiz için bu grafiği bize şaka gibi gelmişti sanırım. Biraz da ciddiye almamıştık, ancak şu sıralar bu grafikteki hızlı geçişi yaşıyorum gibi. Dün ya da iki gün önce gelen olaylar iki üç hafta olmuş oluyor, farkedince de gerçekten şoka giriyorum... Neden böyle, nasıl engellerimle de ilgili çok da elimden gelen bir şey yok şu anda, dışarıdan izliyor gibiyim artık hem kendi hayatımı, hem de evreni.

Yine çok mutlu bir giriş olmadı gibi. O zaman şöyle diyeyim, uzunca zamandır yapmak istediklerimi yapıyorum diyelim. Artık tamamen araştırma yaptığım ve belli ölçülerde de insiyatif kullanabildiğim bir işe geçiş yaptım gibi. Keyfim yerinde, ancak, gerçekten çok yoğun çalışıyoruz şu sıralar ve bu yoğunluğun da bir süre azalması beklenmiyor kimse tarafından. Başlangıçta şaşkınlıktan olsa gerek çok fark edemiyordum; ancak, dün eve geldiğimde biraz da hasta olma arefesinde olmanın da etkisi ile baya bayıldım. Öylesine yorgun olmak ki o durum, gerçekten sevilesi bir durum değil.

Her neyse işler güçler gelir geçer çok dert değil. Şu anda çayımı almış koltuğumda oturuyorum. Spotify'da haftalık keşifler çalıyor, Cibelle'den Green Grass çalmakta şu an. Keşif değil ki bu? Ben zaten severim :) O zamaaaan geçelim, The Velvet Underground, Sunday Morning başladı. Naysss :) Şu an ruhumu dinlendirmeye başladı bile :)

Bu arada sanırım millerimin süresi bu sene doluyor ve bedava Balkan uçak biletim uçup gidiyor. Aslında çok da bedava değil, vergileri konunca üzerine baya uçak bileti fiyatına geliyordu, belki de o yüzden çok umursamadım. Kim bilir?

Her neyse an itibari ile hapşırdığımdan dolayı, bu günlük bana ayrılan sürenin sonuna geldiğimi anlıyorum :) Kendinize iyi bakın, iyi giyinin. Bakın ben hasta oluyor olabilirim, örnek olayım size :)

Görüşmek üzere

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder