16 Haziran 2010 Çarşamba

yaz tarifesine geçiş

yüksek lisans hayatımın ders aşamasını -umarım-kazasız belasız atlatmış durumdayım. açıklanmayan 2 dersim var ve onlarda da bir kaza olmasını beklemiyorum. gerçi dün açıklanan dersimden beklediğimin altında not almışım, ancak olmuş artık bir kere.

yaz tarifesi dedim, artık okula 5 gün gitmeye başladım. öğrencilerin de dersleri bittiği için artık yoğunluğumuz üzerimizden gitti sayılır. biz de bu sayede okuldaki arkadaşlarla bildiri üzerine çalışmaya başladık. sektör içi büyümenin birbiri ve uluslararası diğer sektörlerle etkileşimi ile uğraşıyoruz. verileri bulmaya başladık, bir kısmını bugün bulduk, kalanını da bu gece alper'in halletmesi lazım, olmazsa yarın onu da hallederiz. bi makale buldum ilişkili çıktısını aldım, yatmadan okurum heralde, gerçi epey sıcak, olmadı yarın serviste okurum. gerçi kulaklığımı çıkarıp, uyuma modu dışına çıkamıyorum bir süredir. gerçi bu akşam üzeri dönerken arkaya oturup film izledim, leon! fena film değilmiş, hep bölük pörçük izliyordum, işin özünü kaçırmışım veya unutmuşum, bilmiyorum. yine bitiremedim tabi kalanını da yarın izlerim veya yatmadan onu da araya sıkıştırırım. gerçi yarım saat sonra uyurum herhalde, güne çok erken başlayınca insanın pili erkenden bitiyor.

bu arada, ofis çok sıcak oluyor. klima yok malesef, camı açtığımızda da, hemen giriş katta ve bahçeye sıfır olduğuından ofisimiz, dışarıdan böcek geliyor. gerçi artık, böceği falan umursamayıp camları açmaya başladık. yine de çok sıcak, bazen dayanılmaz hale geliyor. camı ve kapıyı açınca bir cereyan oluşmuyor değil, tam bu cereyana sandalye koydum, bilgisayarımı da kucağıma alıp 2 saat falan orada oturdum. esinti çarptı bayağı başım ağrıdı, nasıl geçecek bu yaz bilmiyorum, git gide ısınıyor. ancak garip bir şekilde de akademik anlamda çalışma şansımız da oluyor, tuhaf bir denge oluşturabilir miyiz bilmiyorum, tek istediğim birazcık serinlik.

uzun zamandır yazamıyordum, bugün biriktirmiş gibi birden bikaç yazı yazdım, sonraki görüşmeye kadar hoşçakalın. umarım yakın zamanda olur, benim için anlamı kalmamaya başladı yine yazmanın, zamanında kediencee'nin gazına gelip açmıştım, sonra kendisi kapattı blogunu. ona da aşk olsun valla. bu arada kediencee dedim de bahar da mezun olmuş, bak onu buradan da kutlayayım. çok mızıldandı olmuyo, şöyleymiş böyleymiş diye ama bak bitti gitti işte, darısı artık önündeki okuma döneminin :p okuldaş olucaz falan diyodun ama artık bilmi,yorum, benimkini beğenir misin :) çok tebrik ederim şeker yeniden :)

bu arada yorumu da kapttım galiba blogdan, nası olsa yorum gelmiyo diye, bi daha açmaya uğraşamadım :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder