24 Şubat 2009 Salı

cadillac records pek güzel, pek şahane bir filmmiş yahu

eveet, evet. bir film yazısı ile daha karşınızdayım.

her ne kadar müzikal sevmesem de, içerisinde müzik geçen filmlere bayılıyorum. across the universe olsun, school of rock olsun pek hoşuma gitmişti. cadillac records da, hem rock'n roll'u, hem de müziği sevenler için farklı bir yer edinebilecek kapasiteye sahip bir film.

bir chuck berry, bir muddy waters, bir howlin' wolf, bir etta james kimdiri biliyorsanız, cadillac records ile bir şekilde yolunuz kesişmiş demektir. bu efsanevi kayıt şirketinin hikayesinin anlatıldığı bir film cadillac records. müzik tarihinin şekillenmesinin bir şekilde yansıması gibi bir durum da söz konusu.

filmin başladığı an, based on a true story diyerekten, olay başlıyor, hazır olun diyor film ve ardından olaylar anlatılıyor. ben blues ve rock'n roll sevdiğim için filmdeki anlatım kopuklukları vs. bana bir şey ifade etmedi, bitene kadar ağzım açık dinledim. şayet siz de bu tarz filmlerden hoşlanıyor, az önce ismini zikrettiğim sanatçılarla hoşlaşıyorsanız, filmi pek seveceksiniz, aksi halde sevmeyebilirsiniz de.

son olarak bu filme 6,'yı layık gören imdb ziyaretçilerine de teessüfler. ayıp ayıp, dandirik little miss sunshine'ye 8,2'yi vermeyi biliyorsunuz ama. ayıp ettiniz kalbimi kırdınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder